Zasady funkcjonowania Przedszkola Nr 220
Przedszkole nr 220, jest przedszkolem publicznym, od 2018r. posiada Oddziały Zamiejscowe, realizuje bezpłatne nauczanie i wychowanie w zakresie podstawy programowej wychowania przedszkolnego.
Działalność przedszkola finansowana jest przez organ prowadzący: Miasto Stołeczne Warszawa.
Przedszkole nr 220 jest placówką oświatowo-wychowawczą o charakterze publicznym. Czynną 5 dni w tygodniu (od poniedziałku do piątku) w godzinach od 7:00 - 17.00.
Do przedszkola uczęszczają dzieci w wieku od 2,5 do 6 lat.
Podstawową jednostką organizacyjną przedszkola jest oddział obejmujący dzieci w zbliżonym wieku (dopuszczalne jest łączenie dzieci 2,5 - 3 letnich ,3 – 4 letnich, 4 – 5 letnich, 5- 6 letnich). W placówce znajduje się 9 oddziałów.
Funkcjonuje przez cały rok szkolny, z wyjątkiem przerw ustalonych przez organ prowadzący. W czasie przerwy wakacyjnej przedszkole może pełnić dyżur przez okres 2 tygodni w terminie ustalonym z organem prowadzącym.
Szczegółową organizację pracy w danym roku szkolnym, określa arkusz organizacyjny przedszkola, opracowany przez dyrektora placówki najpóźniej do 30 kwietnia i zatwierdzony przez organ prowadzący.
Organami Przedszkola, w myśl ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty, są:
a) Dyrektor Przedszkola,
b) Rada Pedagogiczna,
c) Rada Rodziców
Organizację pracy przedszkola określa ramowy rozkład dnia ustalony przez dyrektora przedszkola na wniosek rady pedagogicznej. Uwzględnia on wymagania zawarte w podstawie programowej wychowania przedszkolnego z uwzględnieniem zasad ochrony zdrowia i higieny pracy, potrzeb dzieci oraz oczekiwań rodziców.
Zasady odpłatności za pobyt dzieci w przedszkolu ustala organ prowadzący:
· przedszkole organizuje trzy posiłki dziennie: śniadanie, obiad, podwieczorek. Istnieje możliwość korzystania ze zmniejszonej ich liczby;
· na opłaty z tytułu pobytu dziecka w przedszkolu składają się: opłata za żywienie;
· rodzice wnoszą opłaty za wyżywienie z góry za każdy miesiąc w wysokości ustalonej stawki dziennej pomnożonej przez ilość dni roboczych w miesiącu – szczegółowe terminy przyjmowania opłat ustala kierownik gospodarczy. W uzasadnionych przypadkach, dyrektor przedszkola może na wniosek rodzica wydłużyć termin wnoszenia opłaty, nie później jednak niż do końca miesiąca, którego opłata dotyczy.